نکته مهمی که می بایست در خرید آباژور به آن اعتنا داشته باشید این میباشد که آباژور علاوه بر زیبایی و جلوه زیاد می بایست توان نورپردازی مطلوب را در فضای اتاق پذیرایی و نشیمن داشته باشد. از حیث ما آباژور نوعی لوستر با قابلیت و امکان جابجایی میباشد این لامپ کلاه دار و فانتزی مشتری اثبات میز‌های چینش اتاق نشیمن و اتاق خواب می باشند. خیلی اشخاص در خرید و تعیین آباژور آلرژی نشان نمی‌دهند و آباژور را چندان مهم به اکانت نمی‌آورند در حالیکه آباژور نقش مالامال رنگی در طراحی صفحه دکورا سیون خانه دارا‌هستند. گزینش ناصحیح آباژور میتواند سطح پباده سازی چیدمان داخلی منزل را تحت بکشد از قدیم گفته اند فلفل نبین چه ریزه …آباژور
 
آباژوری را گزینش فرمائید که اندازه آن دو سوم طول شالوده اش باشد این نسبت منجر می شود که آباژور زیاد بلند یا این که زیاد کوتاه به لحاظ نرسد.
 
صورت فیزیکی آباژور
 
در حالتی‌که میزی را که برای قرار دادن تحت آباژور تعیین نموده اید گرد یا این که مستطیل صورت میباشد بهتر میباشد کلاهک آباژور نیز با میز شما همخوان و هماهنگ باشد. کلاً کارایی نمایید آباژوری بخرید که با رنگ و طرح و دسته میز شما همسان باشد.
 
عرض و قطر آباژور.
 
زیرا آباژور یک مال تزئینی و فانتزی به حساب می آید در ایجاد و ساخت استاندارد خاصی نیست، البته ضابطه نانوشته‌ای می باشد که میگوید می بایست قطر و اندازه کلاهک آباژور بزرگتر از مبنا آن باشد. این اختلاق اندازه می تواند یک تا تعدادی سانتی متر باشد.
 
جای گیری آباژور
 
آباژور را برای اتاق خواب میخواهید یا این که اتاق نشیمن و پذیرایی فرق ندارد بایستی به محل و مقام آباژور دقت داشته باشید که برای رفت و آمد شما تولید مزاحمت نکند اساسا آباژور نباید از میزی که روی آن قرارمیگیرد بزرگتر باشد یا این که حاشیه‌های آن خارج بزند.
 
کاربرد آباژور
 
کاربری آباژور هم نکته بسیار مهمی میباشد در‌حالتی که آباژور در چیدمان شما تنها یک وسیله تزئینی به حساب میآید میتوانید از آباژور‌هایی با کلاهک‌های تیره استعمال فرمائید که فروغ و روشنایی پاره ای از آنان به خارج ساتع می‌گردد. اما در‌حالتی که از آباژور بعنوان فروغ و روشنایی میخواهید به کار گیری نمائید می بایست آباژور‌هایی را تعیین فرمایید که کلاهک‌های رنگ پر‌نور دارا هستند و نوروروشنایی متعددی به خارج نشت میدهند.
 
آباژور کلاسیک یا این که امروزی
 
آباژور‌هایی که دارنده کلاهک‌های چین دار و مبنا‌های مجسمه‌ای و سنگی می‌باشند بعنوان آباژور‌های طرح کلاسیک و آباژور‌هایی که دارنده مبنا‌های تک رنگ و دقیق و متالیک با کلاهک‌های معمولی می‌باشند بعنوان آباژور‌های امروزی شناخته میگردند. شما میتوانید با اعتنا به نوع چیدمان خانه خویش آباژور مطلوب را گزینش نمائید.